Wybierz język:
WYSZUKAJ:

Aktualności

BEZPŁATNE BADANIA W WOJEWÓDZTWIE ŚWIĘTOKRZYSKIM

BIOBANK ŚWIĘTOKRZYSKI Regionalnego Centrum Naukowo - Technologicznego realizuje 3 projekty naukowe, w których uczestnicy mogą wykonać bezpłatne  badania diagnostyczne!

 

NASZE PROJEKTY:

  1. Ocena stężenia witaminy D we krwi wśród mieszkańców województwa świętokrzyskiego

Celem projektu jest ocena zaopatrzenia w witaminę D mieszkańców województwa świętokrzyskiego oraz zgromadzenie materiału biologicznego  w postaci surowicy krwi obwodowej w Biobanku Świętokrzyskim na potrzeby dalszych badań naukowych.

W bezpłatnym badaniu mogą wziąć udział Dawcy krwi obwodowej Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach.

         2. Określenie profilu lipidowego mieszkańców województwa świętokrzyskiego

Na badanie profilu lipidowego składają się 4 parametry frakcja HDL, frakcja LDL, trójglicerydy i cholesterol całkowity. Celem projektu jest ocena profilu lipidowego mieszkańców województwa świętokrzyskiego oraz gromadzenie materiału biologicznego  w Biobanku Świętokrzyskim na potrzeby dalszych badań naukowych.

W bezpłatnym badaniu mogą wziąć udział pacjenci Przychodni Przyszpitalnej i Kliniki Ginekologii i Położnictwa Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, pacjenci Kliniki Leczenia Niepłodności Gameta w Podzamczu oraz pacjenci i osoby chętne w Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym im. Św. Rafała w Czerwonej Górze.

 

 

         3. Screening w kierunku choroby trzewnej grupy mieszkańców województwa świętokrzyskiego

Z bezpłatnych badaniach w kierunku celiakii (nietolerancji glutenu) mogą skorzystać dzieci w dwóch grupach wiekowych: między 3-5 oraz 12-15 rokiem życia.

Projekt realizowany przy współpracy z I Kliniką Pediatrii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, Przychodnią Nowiny SPZOZ, Samorządowym Zakładem Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Chęcinach oraz Gminnym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Sobkowie.

           

W razie pytań zapraszamy do kontaktu pod numerem:

667 745 544

Fundusze Europejskie - dla rozwoju Polski Wschodniej

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007 - 2013